O BLOGU SŁÓW KILKA…

    Blog powstał z założenia jako narzędzie medialne dla naszych wszystkich działalności, które prowadzimy prywatnie oraz jako zorganizowane podmioty gospodarcze. W każdym przypadku przewija się jeden główny wątek – finanse – własne i spółek, które posiadamy, a wszystko co robimy łączy się z powolnym ale skrupulatnym tworzeniem naszej marki biznesowej:

    Jesteśmy beneficjentami okresu transformacji gospodarczej. Wiemy, że o swoją przyszłość (zwłaszcza finansową) trzeba zatroszczyć się osobiście, nie można oglądać się na Państwo, ZUS i innego rodzaju twory finansowe.

    Od wielu lat pracujemy zawodowo w wielu podmiotach jako osoby pilnujące cudzego biznesu – księgowi. Jesteśmy niejako dziećmi pierwszej hossy po 2000 roku na rynku nieruchomości – jako świeży narybek na rynku wynajmu mieliśmy dużo szczęścia – w 2005 roku podpisaliśmy umowę na zakup lokalu (nie kupiliśmy na górce pierwszego apartamentu oraz nie ulegliśmy pokusie kredytów we frankach) i tym samym w 2007 roku staliśmy się posiadaczami pierwszego ogniwa stanowiącego filar naszej przyszłej emerytury. Nieruchomość znajduje się w Kołobrzegu. Przez wiele lat podejmowaliśmy nowe wyzwania poszerzając ofertę nieruchomości na wynajem inwestując w Koszalinie oraz w Białogardzie. Wraz ze wzrostem floty nieruchomości rozwiązywaliśmy kolejne problemy z którymi się spotykaliśmy i spotykamy nadal. Na przełomie 2016/2017 roku zdecydowaliśmy się poszukać pomocy do zarządzania naszymi nieruchomościami i tak rozpoczęliśmy kolejny etap nauki – dzielenia się obowiązkami i współpracy z coraz większą ilością osób. Teraz kiedy piszemy ten tekst mamy początek 2020 roku i wiemy, że warto było ponieważ osiągnęliśmy efekt skali, który nie byłby możliwy bez całego zespołu, który nam pomaga. Oczywiście planujemy dalszy rozwój tego segmentu naszych inwestycji.

    Powinniśmy także wspomnieć o wielokrotnych amatorskich próbach rozpoczęcia sprzedaży internetowej m.in. biżuterii, obrazów, kamieni szlachetnych. W 2019 roku podjęliśmy decyzję, że w 2020 roku zrobimy to w końcu profesjonalnie. Udało nam się przekonać współpracownika do nauki fotografowania i opieki nad sklepem internetowym. Obecnie uzupełniamy asortyment na stronie sklepu oraz profilu allegro.pl – do końca marca 2020 roku będą dostępne wszystkie przedmioty – około 3000 sztuk – wtedy też zaczniemy promocję tego segmentu naszej działalności.

    Będziemy pisać także o sprawach naszym zdaniem ciekawych związanych z przepisami podatkowymi – niejako łącząc je z w/w tematyką,  o książkach, publikacjach i innych portalach www. Jesteśmy przekonani, że edukacja finansowa powinna być jednym z najważniejszych przedmiotów już w szkole podstawowej lub nawet w formie zabawy w przedszkolu. Brak podstawowej wiedzy w zakresie finansów rodzi wiele problemów w codziennym życiu, utrudnia podjęcia racjonalnych decyzji ekonomicznych takich jak zaciągnięcie kredytu, pożyczki, wybrania sposobu oszczędzania na cel, dla dziecka na start, czy też na własną emeryturę. Wiemy, że edukacja nigdy się nie kończy, a w zakresie finansów szczególnie.

    Na blogu będziemy także pisać o naszych nowych pomysłach – a jest ich wiele. Postaramy się także przedstawić osoby z którymi współpracujemy – być może w formie wywiadów. Zakładamy, że od lutego 2020 roku rozpoczniemy konkursy dla czytelników, które planujemy organizować w sposób ciągły.

Podsumowując będziemy pisać i pisać ponieważ mamy o czym, a do tego mamy szczególne cele na przyszłe lata, których bez wspaniałych Czytelników nie zrealizujemy w całości.

Zapraszamy do lektury !

Uważamy, że wiemy co robimy ale informujemy Ciebie Czytelniku, że treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autorów i nie stanowią “rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że sam podejmujesz decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Menu