Wysokie dochody same w sobie nie sprawią, że będziesz bogaty.
Bogatym uczynią cię tylko pieniądze, których nie wydasz.

– Bodo Schafer 

Książka „Droga do finansowej wolności” Bodo Schäfera to kolejna propozycja z naszej biblioteki. Autor w wieku 16 lat wyemigrował do USA, gdzie poznał swojego pierwszego mentora. W wieku lat 26 przeżył ciężki kryzys finansowy i szukając pomocy znalazł coacha, który wskazał mu drogę do dobrobytu. W wieku 30 lat był już człowiekiem wolnym finansowo. Swoją wiedzę o dochodzeniu do zamożności postanowił przekazywać innym podczas seminariów, które prowadził w wielu krajach, m.in. w Australii, Rosji, Korei Płd., Singapurze, Grecji, na Węgrzech. Wraz ze swoim partnerem biznesowym Berndem Reintgenem prowadzi firmę Reintgen & Schäfer zajmującą się doradztwem dla zamożnych inwestorów. Jest autorem sześciu bestsellerów z listy magazynu „Der Spiegel”. “Droga do finansowej wolności” została wydana w ponad 30 krajach w łącznym nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy. W roku 2008 ukazał się na DVD program Schäfera Twój pierwszy milion w siedem lat.

Czy wiesz, że każdy człowiek rodzi się do życia z prawem w bogactwie? Niektórym z nas wydaje się, że bogaci są tylko ci, którzy wywodzą się z zamożnych rodzin lub zwyczajnie “mieli szczęście”. Autor, trener finansowy, ujawnia sprawdzone sekrety osiągania bogactwa, które dziś są na wyciągnięcie Twojej ręki. Wielu z nas  chce mieć wystarczająco dużo pieniędzy, by żyć na wymarzonych warunkach i nie martwić się swoją przyszłością. Jednocześnie część ludzi wierzy, że zabrakło im w życiu szczęścia, by móc to mieć. Wymówek jest wiele, a jednak można pokonać ograniczające przekonania wystarczy tylko zacząć działać i szukać rozwiązań. Istnieją sprawdzone metody działania, dzięki którym niemal natychmiast można zwiększyć swoje dochody. Książka skierowana do wszystkich, którzy chcą polepszyć swoją sytuację finansową. Samo przeczytanie książki nic nie da, trzeba nabytą wiedzę zastosować. Przed czytelnikiem autor stawia 24 pytania dotyczące stanu jego portfela. Najważniejszym elementem książki jest to, co już stosuje od dawna, czyli zapisywanie i prowadzenie tabeli swoich przychodów i wydatków.

Zapisane mam tam wszystko, co w danym miesiącu mam do opłacenia, a także każdy najmniejszy wydatek, czy to w sklepie stacjonarnym czy sieciowym. Oczywistością jest również rozdzielenie swoich pieniędzy na 6 kont lub 6 słoików. Skontaktuj się ze mną, jeśli chcesz poznać tą metodę oszczędzania.
Co robisz z podwyżką pensji? Odkładasz, inwestujesz, czy kupujesz sobie nowszy, lepszy samochód, który generuje koszty? Droższe ubezpieczenie, droższa eksploatacja, szersze opony. Wydaje ci się, że standard twojego życia się zmienił. Możesz mieć rację, uległ zmianie, ale kupując coś, co wymaga angażu twoich pieniędzy, to twój standard życia pozostaje w tym samym miejscu, lub pogarsza się.
Znasz metodę procenta składanego? Tym właśnie jest oszczędzanie na powyższe już nie aktualne 10% w skali roku. Dokładając regularnie kapitał do funduszu oszczędzającego odsetki również miesięcznie będą wzrastać. Te i inne metody oszczędzania i inwestowania poznasz sięgając po książkę.
Doskonały poradnik dla każdego, kto zarządza swoim budżetem osobistym. Krok po kroku autor przedstawia jak poskromić swoje finanse, aby zaczęły funkcjonować pod nasze dyktando. Wszystko wyłożone w prosty, przystępny sposób dla czytelnika. Kolejna z pozycji, którą każdy moim zdaniem człowiek przynajmniej raz w roku powinien przeczytać. Po co właściwie pracujemy? Czy po to, aby utrzymać siebie i rodzinę, czy po to, aby realizować swoje marzenia i plany? Większość z nas pewnie wybierze drugą odpowiedź ale zaznaczając, że realizacja marzeń wiąże się z zarabianiem dużej ilości pieniędzy. Bodo Schäfer przedstawia czytelnikom 11 sposobów na zwiększenie zarobków. Pokazuje, że przez zmianę swojego nastawienia do wydatków i stosowanie form oszczędzania, na pewno staniemy się  kowalami własnego losu, osiągając finansową niezależność.

                                                                                                                Agnieszka Bykowska

Udostępnij na Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę uzupełnić to pole
Proszę uzupełnić to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu