Michał Szafrański urodzony w 1973 roku to były dziennikarz współpracujący z Computerworld, Gazetą Wyborczą, bloger specjalizujący się w tematyce finansowej. Zdobywca wielu nagród w konkursach Blog Roku i Blog Forum Gdańsk, nieposiadający wykształcenia finansowego ani rachunkowego. Od kilku Michał jest “wolnym finansowo” człowiekiem. Jego inwestycje generują więcej przychodów, niż potrzebuje na pokrycie kosztów życia i co za tym idzie nie musi wykonywać pracy zarobkowej. Sławę przyniosło mu prowadzenie bloga o tematyce finansowej, zaś ogromny sukces osiągnął poprzez wydanie poradnika “Finansowy Ninja”. Autor również podręcznika “Windows 95 – Opis wersji polskiej i paneuropejskiej” oraz autobiograficznej książki “Zaufanie, czyli waluta przyszłości. Moja od zera do 7 milionów z bloga”. Michał Szafrański nieodpłatnie przekazał ponad 1000 egzemplarzy swojej książki bibliotekom oraz ponad 133 tys. zł Polskiej Akcji Humanitarnej i fundacji Pajacyk.

„Finansowy ninja” to książka o finansach osobistych, która dla czytelnika może brzmieć sztywno i  nienadzwyczajnie? Początkowo pewnie tak.  Poradnik pokazujący czytelnikowi dlaczego warto mieć oszczędności i że wbrew pozorom nie trzeba zarabiać dużych pieniędzy, aby zaoszczędzać. Publikacja ta jest rodzajem podręcznika, którego rolą jest uzupełnienie braków w edukacji szkolnej, dotyczącej tej dziedziny życia każdego z nas. Autor wyjaśnia czytelnikowi podstawowe zasady dbałości o finanse osobiste. Podpowiada, jak mądrze posługiwać się produktami finansowymi, a zarazem przestrzega przed zagrożeniami dla naszych pieniędzy. Autor książki i bloga Jakoszczedzacpieniadze.pl bardzo realnie przedstawia, jak ważne jest, abyśmy doceniali sami siebie i także swoją pracę. Wielu z nas nie dba o swoje stanowisko pracy i sprzedaje swój cenny czas za mniejsze pieniądze niż faktycznie na nie  zasługuje. W poradniku znajdziemy dziesięć działów, w których autor omówił zagadnienia, zaczynając od planowania domowego budżetu, poprzez wyznaczanie drogi do niezależności finansowej, oszczędzanie, a na zarabianiu i inwestowaniu skończywszy. Korzystając z własnych doświadczeń, dzieli się bardzo chętnie z czytelnikiem  wiedzą na temat oszczędzania, zarabiania, a także inwestowania, i między innymi możemy przeczytać że:

-Finansowy ninja rozumie, że nie ma prostego przepisu na uzyskanie stabilności finansowej i że po latach tłustych mogą przyjść i lata chude.

-Wie, że to on jest jedyną osobą odpowiadającą za swoją sytuację finansową.

-Żyje tylko i wyłącznie za swoje zarobione pieniądze.

-Finansowy ninja uważa, że stworzenie budżetu domowego to pierwszy i najlepszy krok na drodze do zapanowania nad własnymi finansami.

-Doskonali umiejętność otrzymywania jak najwięcej przy jak najniższym koszcie.

-Wie, że dobry plan to podstawa własnego sukcesu.

-Finansowy ninja szuka własnej drogi i przy swojej kreatywności i wysiłku – znajduje je.

-Nie owija słów w bawełnę.

-Wie, że najskuteczniejszym sposobem dbania o stan finansów jest profilaktyka.

-Żadnego aspektu swoich finansów nie pozostawia przypadkowi.

Książka, napisana prostym, zrozumiałym jak dla mnie i w  większości dla każdego czytelnika językiem. Myślę, że posiadająca wiele porad  w walce o bezpieczeństwo finansowe i doskonale potrafi wprowadzić w świat finansów nawet te  osoby, które nie mają o nim zielonego pojęcia. Polecam.

                                                                                                                Agnieszka Bykowska

Udostępnij na Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę uzupełnić to pole
Proszę uzupełnić to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu