Peter Andreas Thiel urodzony 11 października 1967 we Frankfurcie nad Menem – amerykański przedsiębiorca pochodzenia niemieckiego, współzałożyciel PayPala, jeden z pierwszych inwestorów w Facebooka, SpaceX i LinkedIn, założyciel Palantir Technologies, firmy tworzącej oprogramowanie wspomagające analityków w takich dziedzinach, jak bezpieczeństwo narodowe i globalne finanse. Był jedną z pierwszych osób, które zainwestowały w Facebooka, popularną stronę społecznościową, i zasiada w gronie jej członków zarządu. 

Blake Masters to amerykański pisarz, reżyser i producent filmów i seriali telewizyjnych. Jest twórcą między innymi  serialu telewizyjnego Showtime Brotherhood , twórcą serialu telewizyjnego NBC Law & Order: LA oraz współproducentem i scenarzystą serialu telewizyjnego NBC Crossbones .W 2012 roku był studentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Stanforda, jego szczegółowe notatki z wykładów Petera Thiela stały się sensacją w internecie. Współzałożyciel Judicaty, wyszukiwarki rozwiązań prawnych.

Wielką niewiadomą naszych czasów jest to, że nadal istnieją niezbadane obszary i rzeczy jeszcze nie wynalezione. W książce „Zero to One” l przedsiębiorca i inwestor, Peter Thiel, prezentuje nam czytelnikom w jaki sposób możemy tworzyć i odkrywać nowe rzeczy. Pisarz wychodzi z założenia, że żyjemy w czasach stagnacji technologicznej, gdzie uwagę poświęcamy najnowszym modelom smartfonów. Informatyka przeżywa ogromny rozwój, ale nie ma żadnego powodu, by ograniczał się  tylko do komputerów. Postęp można uzyskać w każdej branży i w każdej dziedzinie biznesu. Wiąże się to z najważniejszej umiejętności, którą każdy lider musi opanować: umiejętności samodzielnego myślenia. Zero to One jest książką, opartą na doświadczeniach autora, o tym, jak budować firmy oparte na nowych pomysłach, jak zamiast powielać w nieskończoność istniejące rozwiązania, tworzyć coś z niczego, przechodzić od zera do jednego. W książce „Zero to One” ukazany jest optymistyczny obraz przyszłości i postępu. Wszystko zaczyna się od nauki zadawania odpowiednich pytań. Peter Thiel pokazuje, że ludzie sukcesu umieją dostrzec wartość w nieoczekiwanych miejscach i że technologia jest cudem. Za  pomocą technologii możemy osiągać więcej za mniej, dzięki czemu nasze możliwości wchodzą na wyższy już poziom. Książka to nowe, świeże pomysły, jak kreować wartość, i chociaż nie ma formuły na sukces, to tutaj znajdziemy kierunek myślenia o prawdziwej przedsiębiorczości. Książka warta przeczytania, polecam każdemu czytelnikowi.

Agnieszka Bykowska

 

Udostępnij na Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę uzupełnić to pole
Proszę uzupełnić to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu